Książki

Książki w oprawie klejonej lub szytej, dostępne już od 1 sztuki. Środek czarno-biały lub w CMYK drukowany na papierze kredowym. Dostępne formaty: A4, A5, A6, B5 i B6. Każde zamówienie wyceniane jest indywidualnie po złożeniu zapytania drogą mailową.

Specyfikacja produktu
Formaty użytkówKsiążki i broszury drukujemy w dowolnych formatach nie większych niż:
318 x 480mm dla stron kolorowych, 314 x 454mm dla stron czarno-białych.
Wymiary gotowych książek ograniczone są również sposobem oprawy. 
Wnętrze książkiStrony czarno-białe:
Druk na produkcyjnej maszynie Xerox Nuvera 288 Digital. Druk dwustronny (1/1) grayscale (druk w odcieniach szarości). Papiery offsetowe i powlekane o gramaturach od 80g/m² do 150g/m².

Strony kolorowe:
Druk cyfrowy na produkcyjnej maszynie najwyższej generacji Xerox iGen 5Druk dwustronny (4/4) CMYK (nieograniczona liczba kolorów). Papiery offsetowe i powlekane o gramaturach od 80g/m² do 300g/m².
OkładkaDruk czarno-biały:
Druk na produkcyjnej maszynie Xerox Nuvera 288 Digital. Druk dwustronny (1/1) grayscale (druk w odcieniach szarości). .
Biały karton powlekany matowy 200g/m², kolorowy karton COLORATION 160g/m²

Kolorowa:
Druk cyfrowy  dwustronny (4/4) CMYK (nieograniczona liczba kolorów). Przy oprawie klejonej druk jednostronny.
Karton jednostronnie powlekany, karton obustronnie powlekany mat i błysk w gramaturach dostępnych w kalkulatorze.

Możliwość uszlachetniania jednostronnego okładki:
  • laminat mat, błysk i soft-touch. 
  • laminat mat/soft-touch + lakier selektywny UV 
  • laminat mat/soft-touch + lakier selektywny 3D
OprawaProponujemy następujące formy oprawy:
- Szycie zeszytowe (z kształtowanym grzbietem)
- Klejenie grzbietowe 
- Dziurkowanie pod segregator 
- Twarda oprawa (patrz opis niżej)

Książki klejone jak i szyte mogą mieć wymiar pomniejszony o 2-4mm ze względu na konieczność wyrównania brzegów po sklejeniu lub zszyciu.

W przypadku zamówienia bez oprawy otrzymają Państwo osobno wydrukowane i przycięte okładki oraz osobno stosy pozbieranych i przyciętych na wymiar kartek środka.

Broszury w oprawie zeszytowej mają przycinaną tylko jedną krawędź równoległą do grzbietu. Pozostałe dwie krawędzie są wyrównywane przez utrząsanie. W związku z tym mogą występować niewielkie przesunięcia pomiędzy kartkami (do 0.2mm).

W przypadku grubych broszur występuje zjawisko sukcesywnego „przesuwania” grafiki i tekstów na stronie od grzbietu do zewnętrznej krawędzi broszury.

W przypadku wyboru dziurkowania jako formy oprawy, przez okładkę rozumiemy 2 kartki przycięte do formatu publikacji pierwsza na wierzchu egzemplarza, druga na spodzie. Cały stos wnętrza wraz z okładkami posiada nawiercone dziurki o średnicy Ø 6mm.

UWAGA! Jeśli wymagana jest impozycja inna niż stosowana domyślnie w D&D, tj. klejenie lub szycie zeszytowe, należy przy składaniu zamówienia precyzyjnie opisać to w uwagach do zlecenia.
Twarda oprawaSztywna, kolorowa okładka do książek i albumów kaszerowana wydrukiem na papierze samoprzylepnym wg projektu klienta. Powierzchnia okładki jest uszlachetniana przez laminowanie folią błyszczącą lub matową. Grubość tektury okładki - 2mm.

W twarde okładki zawieszamy bloki sklejane na grzbiecie klejem na gorąco (jak w oprawie miękkiej).
Bloki klejone na gorąco składają się z pojedynczych kartek z treścią książki i są klejone w klejarce (identycznie jak przy oprawie miękkiej).

Pierwsza strona książki jest przyklejana do wyklejki na obszarze ok 4 mm.
 
UwagiW odróżnieniu od technologii offsetowej (jak w tradycyjnych drukarniach) w urządzeniu laserowym występuje wysoka temperatura druku, papier nieco kurczy się i ulega niewielkiemu pofalowaniu co może być widoczne w grzbiecie książki.

 Z przyczyn ekonomicznych nasze książki w niektórych formatach mają włókno papieru wzdłuż krótszego boku co może być przyczyną większego pofalowania kartek i mniejszej trwałości oprawy. W razie konieczności oprawy zgodnej ze sztuką introligatorską należy skonsultować cenę druku z działem obsługi klienta.

Płatność

Wysyłka

Reklamacje
Infolinia

Realizacja zlecenia rozpoczyna się od potwierdzenia jednej z form płatności:

1. Przedpłata - Płatność przelewem przed realizacją zlecenia. Realizacja rozpoczyna się w momencie otrzymania od Państwa potwierdzenia przelewu. Do zamówienia wystawiana jest FV VAT.
Bieg terminu realizacji rozpoczyna się od dnia roboczego następującego po dniu, w którym wartość zamówienia została zaksięgowana na naszym koncie. Wszystkie produkty, usługi, projekty dostępne w naszym serwisie są personalizowane i wykonywane na specjalne zamówienie. Dlatego przyjęliśmy zasadę pobierania przedpłaty do Państwa zleceń.
2. Płatność gotówką przy odbiorze osobistym (do 1000zł netto) - Płatność odbywa się gotówką w czasie odbioru osobistego w siedzibie naszej firmy. W biurze dostępny jest terminal płatniczy. Posiadamy możliwość płatności kartą oraz blikiem.
3. Pobranie - Płatność odbywa się gotówką w czasie odbioru towaru dostarczonego przez kuriera do siedziby Państwa firmy. Ewentualnie: płatność bezpośrednio po wykonanej pracy montażysty. Ta forma płatności ustalana jest indywidualnie. 


4. Przelew 7-dni - Aby uzyskać możliwość odroczonej płatności prosimy o przesłanie na adres biuro@kiwigifts.pl dokumentów firmy. W odpowiedzi otrzymają Państwo oświadczenie do wypełnienia. Możliwość płatności odroczonej jest ustalana indywidualnie, nie wcześniej jak od trzeciego zlecenia. Nie wystawiamy FV na termin poniżej 500zł netto.

Zapytaj o produkt / Zamów
Podaj ilość :
Adres e-mail:*
Imie i Nazwisko / Nazwa firmy:
Telefon kontaktowy:
Treść / opis :*
Pliki:
Wybierz pliki
Wyślij